logo paski wybielające
Sugerowane produkty
opakowanie nici dentystycznej oral-b
Promocja
{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
Nić Oral-B Pro Expert Clinic Line 40 m
13,99 
paski wybielajace crest supreme + brilliance 2-step
Promocja
{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
Zestaw wybielający Crest Supreme Bright 28szt + Brilliance 2-step
399,98 
paski crest supreme bright zestaw wybielajacy
Promocja
{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
Zestaw wybielający Crest Supreme Bright 28szt + Gum Detoxify 2-step
389,98 

Świąteczna promocja - 15% na wszystko

z kodem CHRISTMAS15

*promocje nie łączą się
:
00
:
00
:
00

Czy paski wybielające są skuteczne?

Chyba każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu! Być może i Ty szukasz najlepszego sposobu na wybielenie Twoich zębów. Czy jedynym rozwiązaniem jest więc wizyta w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym? Nie! Wizyta u dentysty w celu wybielenia zębów wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Możesz jednak uzyskać zadowalający efekt bez konieczności przeznaczania sporej sumy pieniędzy. Idealnym rozwiązaniem jest więc wybór pasków wybielających!

Uśmiechnięta kobieta wskazująca na żeby

Czym są paski wybielające?

Paski do wybielania zębów są niezwykle ekonomiczną opcją dostępną do użytku w warunkach domowych. Paski są wykonane z cienkiego i elastycznego tworzywa pokrytego cienką warstwą żelu. Żel ten zawiera zwykle nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu. Po nałożeniu substancja aktywna zaczyna się utleniać powodując rozpadanie się przebarwień. Paski wymagają od nas regularności, ale odwdzięczają się satysfakcjonującymi efektami. 

Kiedy paski wybielające są skuteczne?

Stosowanie pasków wymaga od nas spełnienia kilku warunków. Aby proces wybielania przyniósł oczekiwane rezultaty, przede wszystkim ważne są:

  • Staranna aplikacja. Paski muszą dokładnie przylegać do zębów. Tylko wtedy zapewnimy sobie równomierne wybielanie. 
  • Usunięcie kamienia nazębnego. Pozwoli to substancjom zawartym w paskach na skuteczne dotarcie do przebarwień
  • Brak aparatu ortodontycznego. Zęby nie wybielą się równomiernie w przypadku założonego aparatu. 
  • Systematyczność. Pierwsze efekty możesz zobaczyć już po kilku dniach jednak by uzyskać i zachować zadowalający efekt, konieczna jest regularność. 

Jak dbać o zęby po wybielaniu paskami?

Niestety zęby z łatwością ulegają przebarwieniom. Jeśli nie zadbamy o prawidłowe nawyki, osiągnięty efekt może szybko przestać być zauważalny. Możesz jednak utrzymać efekty dłużej, jeśli będziesz pamiętać o paru podstawowych zasadach:

  • Biała dieta. Przede wszystkim pamiętaj o unikaniu produktów, które mogą zostawiać przebarwienia na twoim szkliwie. Postaraj się na minimum dwie doby wykluczyć z diety produkty takie jak herbata, kawa, soki, ciemne owoce i wszystkie pozostałe zawierające barwniki. Twoja dieta po wybielaniu powinna składać się np. z drobiu, ryb, ryżu itd. 
  • Zrezygnuj z palenia. Niestety poza wpływem na Twoje zdrowie, papierosy skutecznie niszczą również Twoje szkliwo. Osoby palące muszą mierzyć się z problemem żółtego nalotu na zębach. Jeśli decydujesz się na użycie pasków wybielających, postaraj się unikać palenia przez jakiś czas, aby nie stracić efektów. 
  • Myj zęby odpowiednią pastą. Powinieneś używać past o niskim współczynniku ścieralności, by zadbać o Twoje szkliwo, które może być teraz bardziej narażone na uszkodzenia. Ponadto warto włączyć do swojej rutyny szczotkowanie zębów po każdym posiłku. Jeśli rezygnujesz z białej diety jest to kluczowe, by jak najszybciej pozbywać się składników barwiących. 

Przeciwwskazania do użycia pasków wybielających:

Osobom borykającym się z różnymi problemami zdrowotnymi związanymi z jamą ustną odradza się stosowanie pasków wybielających. Każdy problem, który jest zauważalny może zostać pogłębiony przez naszą ingerencję. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto odwiedzić specjalistę, który w profesjonalny sposób doradzi nam, abyśmy uniknęli konsekwencji niewłaściwego stosowania pasków.

Problemy, przez które nie powinniśmy używać pasków wybielających to m.in. 

  • Nadwrażliwość zębów i dziąseł 
  • Choroby jamy ustnej 
  • Próchnica

Paski wybielające- czy warto je stosować? 

Osoba, która chce się zdecydować na rozjaśnianie zębów może mieć spory dylemat dotyczący wyboru odpowiedniej metody. Na ryku dostępne są różne możliwości a każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Wybierając paski wybielające z pewnością trzeba być świadomym, że jest to metoda mniej skuteczna niż wybielanie w profesjonalnym gabinecie. Natomiast korzystna jest zdecydowanie cena i przy systematycznym używaniu pasków, osiągamy zadowalające efekty.

Warto też pamiętać, że stosowanie pasków może doprowadzić do nadwrażliwości zębów. Jeśli borykasz się z takim problemem sprawdź jak możesz sobie pomóc.  Osobom, które nie mają prostego zgryzu również trudno będzie uzyskać równomierne wybarwienie. Metoda ta może być również niekomfortowa dla osób, które posiadają odsłonięte szyjki zębowe. 

Wybierając paski wybielające warto zdecydować się na znane sprawdzone marki. Efekt z pewnością będzie wtedy zadowalający a przebarwienia staną się mniej widoczne. Nie bez powodu paski wybielające cieszą się popularnością. Odpowiednie przygotowanie i nawyki wdrożone po wybielaniu mogą zapewnić widoczne efekty na długi czas. 

Może Cię zainteresować

uśmiechnięta kobieta z liśćmi we włosach
Zadbaj o piękny uśmiech - jesienny przegląd past do zębów
uśmiechnięta kobieta trzymająca pasek wybielający
Jakie paski wybielające wybrać? Top 3 w naszym sklepie!
kobieta gestykulująca w otoczeniu produktów do higieny jamy ustnej
Co lubią zęby? 7 produktów, które są zdrowe dla zębów
kobieta wskazująca na swój piękny uśmiech
Czy osoby z nadwrażliwością mogą wybielać zęby?