Wybielanie zębów, najlepszy sposób na piękny, olśniewający uśmiech

On:

Piękne, zdrowe, a przede wszystkim białe zęby od lat były synonimem dobrobytu. Obecnie stały się one również jednym z podstawowych elementów dbania zarówno o wygląd, jak też zdrowie. Posiadanie pięknych, śnieżnobiałych zębów ma same zalety. Poprawiają one nasze samopoczucie, czujemy się również pewniejsi siebie, bardziej atrakcyjni. Chętnie, a także często się uśmiechamy, nawiązujemy nowe znajomości, co nierzadko przekłada się na sukcesy zawodowe. Dlatego warto zainwestować w bielszy, olśniewający uśmiech. Dostępność różnego typu preparatów pozwala na szybkie i skuteczne wybielanie zębów samodzielnie w domu. Do wyboru mamy paski, pasty, nakładki, żele. Zawierają one substancje aktywne, które likwidują widoczne przebarwienia, stopniowo wyrównując i rozjaśniając kolor. Świetny i bezpieczny domowy sposób na wybielanie zębów, który zajmie dosłownie kilkanaście minut, dając profesjonalny efekt bielszego uśmiechu tak samo jak zabieg dentystyczny. Wybierz metodę, która Ci najbardziej odpowiada i do dzieła. Postaw na sprawdzone, a przede wszystkim skuteczne wybielanie zębów, zajrzyj na stronę naszego sklepu paski-wybielajace.com, gdzie znajdziesz szeroki asortyment, wysokiej jakości produktów.

Wybielanie zębów, co wpływa na ich kolor?

Każdy z nas ma swój naturalny odcień zębów, który uwarunkowany jest wieloma różnymi czynnikami. U większości osób występuje żółtawy kolor, który może być jaśniejszy lub ciemniejszy. A to, że mają one inny odcień niż biel nie oznacza od razu, że nie są zdrowe lub silne. Na wygląd zębów wpływa:

  • genetyka (m.in. skład chemiczny, grubości szkliwa, stopień mineralizacji),
  • rodzaj spożywanych pokarmów, napojów, zawierających ciemne barwniki,
  • palenie tytoniu,
  • choroby,
  • brak odpowiedniej higieny jamy ustnej,
  • rodzaj leków jakie zażywa dana osoba (częste przyjmowanie antybiotyków lub preparatów zawierających żelazo, leki na alergię lub na nadciśnienie),
  • wiek.

Im człowiek jest starszy, tym jego szkliwo staje się cieńsze, porowate, nie tak gładkie jak kiedyś. Barwniki wnikają w szczeliny powodując mało estetycznie wyglądające przebarwienia. Ale jeśli zależy nam na białym uśmiechu, wybielanie zębów możemy wykonać samodzielnie w domu dostępnymi na rynku preparatami. Doskonale eliminują one powstałe na powierzchni szkliwa widoczne przebarwienia. Wybielanie zębów to znakomite rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł każdego dnia cieszyć się doskonale białym, zachwycającym uśmiechem.

Wybielanie zębów, a dieta jaką należy po nim stosować

Decydując się na wybielanie zębów należy pamiętać o tym, by jak najdłużej utrzymać efekt idealnej bieli warto zastosować tzw. białą dietę. Jest to bardzo ważny element całego procesu, który nie powinien zostać pominięty. Biała dieta to nic innego jak jadłospis oparty wyłącznie na pokarmach pozbawionych ciemnych barwników. Zaliczają się do nich m.in. mleko, sery, jaja, jogurty, kefir, białe mięso (kurczak, indyk), ryby, jasne pieczywo, biały ryż i makaron, banany, ziemniaki, kalafior. Wybielanie zębów powoduje, że szkliwo zaraz po zabiegu jest bardziej podatne na wnikanie barwników i pojawienie się przebarwień. Dlatego jeśli chcemy długotrwałych efektów warto zastosować białą dietę i cieszyć się bielszym, promiennym uśmiechem każdego dnia.

Komentarze

Zostaw swój komentarz